חדר המחשבות – המקום שבו תוכלו לנקות את הראש ולפתוח דף חלק


כתבו את המחשבות וצפו בהן נעלמות אל החלל


בועז מזרחי | 14 מאי, 2015

מה עושים כשהמחשבות מתחילות להכביד ואנו רוצים קצת שקט? פרויקט "המקום השקט" מספק חוויה אינטראקטיבית שנועדה לסייע להיפטר ממחשבות טורדניות, לנקות את הראש ולמצוא קצת שקט בתוך ההמולה. ברוכים הבאים לחדר המחשבות.

הרעיון פשוט מאוד – אתם כותבים את המחשבות המטרידות אתכם בתיבת הטקסט, ואז צופים במילים שכתבתם מתפזרות באוויר ונעלמות. הרעיון שעומד מאחורי ה"חדר" הוא שהיעלמות ויזואלית של המילים תסייע לחולל אפקט מנטלי דומה, ותעלים את המחשבות עצמן.

כל מי שנכנס לחדר מתבקש להשתיק טלפונים ולפתוח את הרמקולים. לאחר מכן יופיעו הודעות הדרכה למשתמש על המסך ואז מגיעים לקופסת המחשבות, שם תוכלו לכתוב כל מה שמעיק עליכם.

צפו במחשבות נעלמות בחלל. מתוך חדר המחשבות.

האותיות והמילים ייפלו מהקופסה ודבר ממה שכתבתם לא יישמר, הכול נמחק בהקשה על אנטר. בליווי מוזיקה מרגיעה ועם רקע של לילה זרוע כוכבים, חדר המחשבות מכניס את המשתמש לאווירה שלווה, משחרר אותו מכבלי המחשבות ומאפשר לו לבחור בשקט.

כתיבת המחשבות היא טכניקה מוכרת להתמודדות עם מצבים נפשיים, והיא מסייעת לעיבוד רגשי. הטוויסט של חדר המחשבות הוא הנחת הדברים המטרידים בצד: השיחה הפנימית אמנם מציפה את הדברים, אבל לא מתעכבת עליהם. במקום זאת, היא מעבירה אותם הלאה ומשחררת אותם. בדרך זו אפשר להביט במראה ולקבל בהבנה את ההשתקפות הנגלית לנו. מלבד זאת, עצם העובדה שאנו מקדישים זמן מיוחד לעצמנו, אפילו דקות ספורות, שבו אנו נקיים מהרעשים שמסביב, יכול לעורר אפקט של שלוות רוח ולטעון את המצברים באנרגיה מחודשת.

 

כתבות נוספות שעשויות לעניין אותך:

הרשמה לניוזלטר של מהות החיים

קיבלנו! תוכן מעורר השראה מבית מהות החיים יגיע אליכם במייל ממש בקרוב.