אחת בהירה ואחת כהה – אבל הן תאומות! סיפורן הנדיר של האחיות איילמר


האחיות לוסי ומריה מלמדות עד כמה זהות היא דבר גמיש


בועז מזרחי | 26 יולי, 2015

איש לא מאמין למריה וללוסי איילמר כשהן מספרות שהן אחיות, בטח לא כשהן אומרות שהן תאומות. ויש סיבה להרים גבה כשרואים את השתיים: לוסי היא ג'ינג'ית בעלת גוון עור בהיר מאור ועיניים כחולות. למריה שיער חום כהה ומקורזל, עיניים חומות וגוון עור כהה. הן נולדו בשנת 1997 לאמא ממוצא חצי ג'מייקני ולאב בריטי, בהפרש של דקות ספורות. הסיפור שלהן התפרסם ב-Daily Mail ומהר מאוד הכה גלים ברשת.

לוסי מספרת שאמה הייתה בהלם כשהן נולדו, כי שום דבר מבדיקות ההיריון לא מכין אותך לצבע עור: "לא היה לה מושג שאנו כה שונות. כשהמיילדת מסרה לה את שתינו, היא נותרה ללא מילים". ההבדלים מעוררי הפליאה בין התאומות בנות ה-18 נובעות משילוב גנטי נדיר יחסית. אביהן וינס הוא אנגלי לבן, ואמן דונה היא חצי ג'מייקנית, הצד שכנראה תרם את הגנים הכהים יותר.

מצאו את ההבדלים: מימין מריה ומשמאל לוסי.

על פי כתבה שפורסמה ב- BBC, הסיכוי שדבר כזה יקרה עומד על כ-1 ל-500. למריה הכהה וללוסי הבהירה יש עוד אחים, כפי שלוסי מסבירה: "לאחים ולאחיות שלנו יש עור בגוון שנמצא בין מריה לביני. אנחנו בקצוות המנוגדים של הקשת והם כולם איפשהו באמצע".

מגיל צעיר התקשתה הסביבה להאמין, שכן אחרי הכול התפיסה שלנו לגבי אחים – ודאי שתאומים – היא מאוד מגובשת. ואכן, היה לאחיות קשה להסביר את המורשת הגנטית המיוחדת שלהן, והן מספרות כי פעם אף נאלצו להציג את תעודות הלידה בפני חברים כדי להוכיח שהן אכן תאומות. השוני הוויזואלי מתבטא גם באופי. לוסי, שלומדת אמנות ועיצוב, מעידה על עצמה שתמיד הייתה ביישנית, ואילו אחותה מריה שלומדת משפטים פתוחה ממנה.

התאומות לבית איילמר בילדותן. מתוך עמוד הפייסבוק של לוסי איילמר.

בגלריית התמונות שפורסמה בBored Panda נראות לוסי ומריה כשהן עומדות אחת ליד השנייה בגילאים שונים. גם אחרי שמכירים את סיפורן, קשה להאמין שהן התפתחו זו לצד זו באותו הרחם. אבל לפעמים הטבע שובר את החוקים של עצמו ויוצר תופעות מדהימות כמו התאומות איילמר. ועדיין, מדובר בתאומות שחולקות כמעט את כל המטען הגנטי שלהן. קיימת טענה שלפיה היוצא מן הכלל מלמד על הכלל. במקרה של מריה ולוסי הטענה הזו בהחלט מוצדקת, כיוון שהן מפריכות את הדעה הרווחת שיש לרובנו על גזע וזהות. הן ההוכחה החיה שהטבע יותר גמיש ממה שנדמה לנו – ההגדרות האנושיות לפעמים משרטטות גבולות מדומיינים בין אנשים, כשבעצם הדומה ביניהם רב על השונה.

 

כתבות נוספות שעשויות לעניין אותך:

הרשמה לניוזלטר של מהות החיים

קיבלנו! תוכן מעורר השראה מבית מהות החיים יגיע אליכם במייל ממש בקרוב.