הגלולה הדיגיטלית – אפליקציה לשיפור איכות החיים באמצעות סאונד


Digipill משתמשת בצלילים למיינדפולנס ולהרגע


בועז מזרחי | 15 אפריל, 2015

הנה מונח שימושי שכדאי להכיר: פסיכו-אקוסטיקה. כפי שהשם מרמז, פסיכו-אקוסטיקה עוסקת בחקר ההשפעה של צלילים על המוח – כיצד אנו תופסים אותם ומה ההשפעות הפסיכולוגיות והפיזיולוגיות שלהם עלינו. מדענים גילו כי לצלילים מסוימים יש השפעות מיוחדות על המוח, ובתובנות אלו משתמשת האפליקציה Digipill כדי לאפשר גישה אל התת-מודע ולשנות את התפיסה שלנו.

החלוץ בחקר השפעת הצלילים בעידן המודרני היה הפיזיקאי היינריך וילהלם דאב, שביצע ניסויים בתחום עוד ב-1839. יותר קרוב לזמננו, היה זה ד"ר ריימר דיטסון-סומר שבחן ב-1996 כיצד צלילים יכולים לסייע לספורטאים אולימפיים לשפר את ההישגים שלהם. Digipill מנסה לעשות את אותו הדבר, רק עם דגש על התחום המנטלי.

וכך זה עובד – האפליקציה בנויה על בסיס רעיון של גלולות סאונד. כל גלולה היא למעשה קטע המתנגן במשך כחצי שעה. כל גלולת סאונד שכזו תוכננה לצורך ספציפי: ישנן גלולות למוטיבציה, לניקוי ראש, ליצירתיות, לשינה עמוקה, לשיפור הביטחון העצמי, לתשוקה ולתחומים רבים נוספים. קטעי הסאונד פותחו בשיתוף פעולה עם הפסיכותרפיסט בריאן קולברט, שהוא גם מאמן NLP ומחבר רב המכר The Happiness Habit.

להניח את הראש ולתת לצלילים לעשות את שלהם.

כדי להשיג את החוויה האולטימטיבית, באתר האפליקציה ממליצים לבחור את הגלולות בהתאם לאפקט שאתם רוצים להשיג, לגשת לסביבה רגועה, לעצום עיניים ולהאזין לצלילים עם אוזניות איכותיות, ללא כל הסחות דעת. הם מספרים כי כבר אחרי 10 דקות של האזנה ניתן להתחיל לחוש בהשפעה ובאופן שבו הסאונד משחרר את התודעה והפוטנציאל המוחי. כמו כן, קיימת המלצה שלא להאזין לגלולות הסאונד בזמן נהיגה או בעת פעולה שמצריכה ריכוז.

את Digipill ניתן להוריד חינם למכשירי אנדרואיד או Apple. כל משתמש מוזמן לנסות גלולת סאונד אחת שהוא מקבל עם ההורדה. את הקטעים הנוספים ניתן להוריד בתשלום על פי הצורך. אתם יכולים לנסות את הגלולה הראשונה מספר פעמים, ואם אתם מרגישים שאכן משהו טוב קורה, תוכלו להשתמש באפליקציה הן ביומיום והן לפני אירועים מיוחדים, כדי להגביר את הפוטנציאל הטמון בכם.

כתבות נוספות שעשויות לעניין אותך:

הרשמה לניוזלטר של מהות החיים

קיבלנו! תוכן מעורר השראה מבית מהות החיים יגיע אליכם במייל ממש בקרוב.