כך שינוי סיסמא במחשב יכול לשנות חיים שלמים


נוסחת הקסם להשגת מטרות ושיפור איכות החיים


בועז מזרחי | 29 אוקטובר, 2014

דברים פשוטים וזניחים לכאורה, עשויים להוות פתח לשינוי גדול – זה מה שלמדנו מסיפורו של  מאוריציו אסטרלה שפורסם באתר הבלוגים Medium.

אסטרלה עבר גירושים שהשפיעו עליו עמוקות. הם הפכו אותו מדוכדך ושינו את אורח החיים שלו. בוקר אחד כשהתייצב לעבודה, נדמה היה כי הגיע לנקודת רתיחה. נסיבות חייו הדחוקות והמלחיצות דחקו אותו לפינה והקש ששבר את גב הגמל היה עניין זניח לכאורה: החלפת סיסמא למחשב – תהליך שהייתה עבור אסטרלה בזבוז זמן משווע, דווקא ביום עמוס, לחוץ וחם, שהתחיל מראש באיחור. מלא תסכול, מולו עומד מחשב נעול וסמן מהבהב הדורש להכניס סיסמא חדשה.

ואז, ברגע של צלילות, נזכר אסטרלה בטיפ שקיבל מהבוס הקודם שלו והחליט: "אני אשתמש בסיסמא כדי לשנות את חיי". היה לו ברור כי באורח החיים ומצב הרוח הנוכחיים לא יהיה מסוגל להשלים את משימותיו, והוא חייב לעשות משהו כדי להשיג מחדש את תחושת השליטה בחייו. וכך הפכה הסיסמא למורה הדרך. היא הזכירה לו שהוא לא צריך להפוך לקורבן של הפרידה ושהוא חזק מספיק כדי לעשות משהו בעניין.

הסיסמא שהוא בחר הייתה: “Forgive@h3r” (סלח לה).

היה עליו להקליד את הסיסמא הזו מספר פעמים ביום למשך חודש והיא הפכה בראשו למנטרה. הפעולה הפשוטה הזו שינתה את הדרך בה הסתכל על אשתו לשעבר, גרמה לו לקבל את הדרך בה התרחשו הדברים לקראת סוף הנישואים ולאמץ דרך חדשה להתמודד עם הדיכאון אליו נשאב. אסטרלה מספר כי בימים שלאחר שינוי הסיסמא השיפור במצב רוחו היה פנומנלי והתוצאות גרמו לו להכיר בכוחה של ה"סיסמ-נטרה".

כל דבר יכול להפעיל אצלנו מנגנון של שינוי, אפילו סיסמא למחשב.

בחודש שלאחר מכן הסיסמא שונתה ל: Quit@smoking4ever (הפסק לעשן לתמיד).

והתוצאה? הוא הפסיק לעשן עוד באותו ערב.

נרגש מהשיטה החדשה שהגה ליצירת שינוי בחייו, בחודש שלאחר מכן הגה אסטרלה את הסיסמא: Save4trip@thailand (חסוך לטיול בתאילנד). 3 חודשים לאחר מכן הוא כבר מימש את החופשה.  כך המשיך לבצע עוד ועוד שינויים בחייו, כשתמיד מהדהדת בראשו "סיסמ-נטרה" חדשה שקבע לעצמו.

בשנתיים שמאז אותו יום קשה מול המחשב, אסטרלה הצליח לצמוח ולהגשים מספר מטרות שהגדיר לעצמו. הנה רשימה של כמה מהן:

Sleep@before12 – לישון לפני 12 בלילה.

Ask@her4date – להזמין אותה לדייט.

No@drinking2months  – לא לשתות אלכוהול למשך חודשיים.

Get@c4t! – לאמץ חתול.

Facetime2mom@Sunday – להתקשר לאמא בכל יום ראשון.

Save4@ring – לחסוך לטבעת.

בשלב הזה החלפת הסיסמא הפכה לטקס אליו מצפה אסטרלה בכיליון עיניים, כדי שיוכל להגשים עוד ועוד יעדים בחייו.

אגב – זאת מהטבעת? היא אמרה כן.

 

כתבות נוספות שעשויות לעניין אותך:

הרשמה לניוזלטר של מהות החיים

קיבלנו! תוכן מעורר השראה מבית מהות החיים יגיע אליכם במייל ממש בקרוב.