משלחת מטפסי ההרים שהאירה את האלפים השוויצריים


תמונות מרהיבות - תיאום מושלם במרומי הרכס הגבוה באירופה


בועז מזרחי | 20 מרץ, 2015

שממה פראית אדירת ממדים ובעלת אקלים קיצוני כמו הרי האלפים עשויה לגרום לאדם בודד להרגיש קטן מאוד וחסר חשיבות. כאשר אנשים רבים משתפים פעולה, לעומת זאת, הטבע כבר נראה פחות מאיים ויותר מסביר פנים. סדרת התמונות של הצלם רוברט בוש מדגימה זאת בצורה מרהיבה ביופייה.

בוש נוהג לצלם מטפסי הרים, כאשר הוא מציב אותם בסיטואציות יצירתיות ומעט סוריאליסטיות ביחס לנוף. לעתים נדמה כי מדובר בעריכה דיגיטלית, אך הצילומים המיוחדים הם תוצאה של דמיון מפותח, דיוק, תיאום, מקצועיות והרבה עבודה קשה, הן של הצלם והן של המטפסים. בכל אחד מהפרויקטים הצוות נמצא במרוץ נגד הזמן ונגד תנאי מזג האוויר כדי להגיע לתוצאות המושלמות – ונראה שיש תמורה לאגרה.

אחת התמונות היותר מדהימות שצילם בוש מציגה צוות מטפסים המאיר את נתיב העלייה לפסגת מטרהורן, הר משונן שמתנשא לגובה של כמעט 4.5 ק"מ ושוכן על הגבול בין איטליה לשווייץ, על רכס הרי האלפים. כחלק מקמפיין של חברת Mammut ולציון 150 שנה להעפלה הראשונה לפסגת מטרהורן, עלו צוותי המטפסים באותו הנתיב שבו טיפסו ב-1865 אדוארד ווימפר וצוותו. המטפסים לקחו עמם פנסים אדומים וכל אחד מהם התמקם על נקודה אחרת בנתיב. זיקוק שנורה לאוויר היה האות להדלקת הנורות, ובהדרגה החלה הפסגה להיצבע אדום.

ההר המואר. צילום מסך: My modern met

התמונה המחשמלת נוצרה כתוצאה מתנאי מזג אוויר מעולים ודי נדירים באזור, שחשפו שמיים זרועי כוכבים של מעט לפני עלות השחר. אך הגורם המשמעותי ביותר להצלחת הפרויקט היה שילוב הכוחות והמוחות של כלל הצוות. כדי לעמוד במשימה המקורית הפכו המטפסים מאינדיבידואלים לכוח אחד וזה ניכר בבירור בתמונה, שבה נראה פס אור אחד ארוך.

תוכלו לצפות בתמונות נוספות  שצילם בוש לאורך השנים וכן בווידיאו המתעד את מאחורי הקלעים.

 

כתבות נוספות שעשויות לעניין אותך:

הרשמה לניוזלטר של מהות החיים

קיבלנו! תוכן מעורר השראה מבית מהות החיים יגיע אליכם במייל ממש בקרוב.