חולף עם הרוח – שלחו מסר לאדם אקראי באמצעות בלון הליום


מכונה חדשה להעברת הודעות מאפשרת ליצור קשר עם אנשים בעולם


בועז מזרחי | 31 מרץ, 2015

מעצב צעיר משווייץ שרצה קצת רענון מהרשתות החברתיות והסמארטפונים, החליט ליצור אמצעי חדש וחריג בנוף ליצירת מגע בין אנשים. לפרויקט קוראים Attachment והוא מאפשר לשלוח הודעות טקסט, תמונה ווידיאו על ידי חיבורם לבלון הליום מתכלה ושליחתו לאוויר בצורה אקראית לחלוטין.


הרעיון: לגלות מחדש את הבלתי צפוי

יוזם הפרויקט, דייויד קולומביני, הוא בעל תואר בתקשורת ועיצוב אינטראקטיבי מאוניברסיטת ECAL בלוזאן, שווייץ. הוא תכנן מכונה ואתר אינטרנט שעובדים בשיתוף פעולה כדי לקבל הודעות מגולשים אינדיבידואלים ולשלוח אותן לאוויר העולם, בתקווה שתגענה למישהו. הוא מכנה את המכונה "דרך פואטית לתקשר", ולתפיסתו היא נועדה לעמוד מול השימוש העכשווי בטכנולוגיות חכמות כדי ליצור קשר בין אנשים. קולומביני אומר כי Attachment מאפשר לתקשר בצורה שונה ולגלות מחדש את הציפייה, את האקראיות ואת אלמנט ההפתעה.

מכונה לשליחת מסרים אקראיים. מתוך: Attachment

איך זה עובד?

המערכת שייסד קולומביני מחברת אתר אינטרנט שתפקידו לקבל מסרים עם מכונה אלקטרונית שתפקידה להדפיס, לארוז ולשלוח את ההודעות באמצעות בלון הליום מתכלה.

בשלב הראשון, גולש שמעוניין לשלוח הודעה אקראית לעולם נכנס לאתר וכותב הודעה מילולית, אליה ניתן לצרף לינק לתמונה או לסרטון. לאחר מילוי פרטי התקשרות ווידוא על ידי האתר, נשלחת פקודה למכונה והיא מדפיסה רק את 140 התווים הראשונים של ההודעה על נייר. לאחר מכן הנייר מגולגל ומוחדר לבקבוקון, בצירוף קוד שישמש לקריאת יתר ההודעה ולצפייה בתמונה או בסרטון המצורפים. כשההודעה ארוזה, מחברת המכונה את הבקבוקון לבלון ההליום, מנפחת אותו ומשחררת אותו לשמיים. מכאן ההודעה נודדת באוויר עד שהבלון מתרוקן מהגז או מתפוצץ והבקבוקון נוחת וממתין שמישהו ימצא אותו ויפתח את ההודעה שבתוכו.

ייתכן ואתם יכולים גם להיות ברי מזל ולמצוא הודעה שנשלחה באמצעות המערכת. במצב כזה, אתם יכולים להיכנס לדף הגילוי, להקליד את הקוד ולצפות במסר. פרטי ההתקשרות של השולח מצורפים ותוכלו, אם תבחרו בכך, להשיב לו באמצעות מייל. האתר עתיד להכיל גם מפה אינטראקטיבית שמאפשרת לאתר את המקום שבו מצאתם אם המסר ולנסות לפענח את הדרך שעשה הבלון מנקודת הבסיס של המכונה הממוקמת באזור רנס שבמערב שווייץ.

אם תתקלו במראה הזה, כנראה משחכה לכם הודעה.  מתוך: Attachment

לאן שנושבת הרוח

קלומביני מספר באתר כי עוד בהיותו ילד הוקסם מכל מה שנישא באוויר, ואף זכה בתחרות העפת בלונים לאחר שהבלון שלו הגיע משווייץ לאוסטריה: "זה בהחלט הותיר עליי רושם ואולי השפיע על הרעיון לפרויקט הזה". ההשראה שספג בילדותו מהאירוע מאפשרת עתה לאנשים מכל העולם ליצור מגע בצורה אישית אך אקראית לחלוטין, התלויה בעיקר במזג האוויר. במילים אחרות, באמצעות מערכת Attachment אתם יכולים להפקיד את המסר שלכם בידיה של הרוח ולתת לה להחליט למי הוא צריך להגיע.

כתבות נוספות שעשויות לעניין אותך:

הרשמה לניוזלטר של מהות החיים

קיבלנו! תוכן מעורר השראה מבית מהות החיים יגיע אליכם במייל ממש בקרוב.